Г.К.Честертон – англійський християнський мислитель, журналіст і письменник кінця ХІХ – початку ХХ століття, лицар-командор із зіркою ватиканського ордену Святого Григорія Великого.

Він написав близько 80 книжок, серед яких кілька сотень віршів, 200 оповідань, 4000 есеїв, п’єси та романи.

Але найбільшої слави зажив як автор циклу детективних новел, головним персонажем яких є патер Браун. Тихий, непоказний священик часто через незалежні від нього обставини опиняється на місці скоєння злочину. Поліція зазвичай не помічає його доти, поки він сам не починає втручатися в процес розслідування, спрямовуючи його у правильне русло. Саме з вуст отця Брауна ми завжди дізнаємося правду, його проникливий розум ніколи не помиляється. Основний метод Брауна при розслідуванні злочинів – поставити себе на місце іншої людини. Оповідання про отця Брауна посідають почесне місце серед творів детективного жанру і давно завоювали любов у читачів. З-поміж інших детективів їх вирізняє глибина думки, адже головний герой твору – священик, який прагне не просто розкрити злочин і засудити злочинця, а навернути його до праведного життя, врятувати душу людини. Попри релігійну складову, оповідання не переобтяжені моралізуванням, насичені неповторним англійським гумором і неймовірно цікаві. У них є все для того, щоб шанувальники детективів отримали задоволення.

Пропонуємо насолодитися виставкою «Ґілберт-Кіт Честертон – видатний класик англійської літератури, мислитель, журналіст, автор детективної епопеї», оформленої у відділі літератури іноземними мовами ОУНБ ім. М. Грушевського.