«Бібліовечірка» – яскраве літературно-мистецьке свято до Всеукраїнського дня бібліотек – феєрично відгриміло 27 вересня!

Вже біля входу до бібліотеки гостей вечірки очікувала фотозона, подарунки, солодкі сюрпризи – цукерки з цитатами про книги, читання, бібліотеки – та яскраві світлини сучасних бібліотек світу.

Гостей вечірки бібліотекарі зустрічали з кульками “Бібліотека Грушевського” і банером “30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек”

Гостей бібліовечірки очікували солодощі і сюрпризи

Герої безсмертного роману Александра Дюма ніби зійшли зі сторінок улюбленої книги «Три мушкетери» в костюмах, справлених студентами Одеського театрально-художнього коледжу. Кожний з учасників свята бажав сфотографуватись з ними.

З героями роману Александра Дюма “Три мушкетери” гості фотографуються із задоволенням

Гості відвідали авторську лекцію «Алкогольна Одеса» Катерини Курлап та послухати одеські пісні у виконанні хору «Сріблясті хвилі».

Авторська лекція Катерини Курлап “Алкогольна Одеса” викликала жвавий інтерес

Молодь під час літературного квесту «відшукала» скарби Полуботка у вигляді «золотих злитків», які ніби в середини XVIII століття український гетьман Павло Полуботок заховав для нащадків.

Літературний квест “В пошуках скарбів Полуботка”

Студенти театральної студії гуманітарного факультету Одеського національного політехнічного університету порадували уривками з всесвітньо відомої п’єси Марка Камолетті «Боїнг. Боїнг», що увійшла до «Книги рекордів Гіннеса» за найбільшу кількість постановок більш ніж у 60 країнах світу.

Дуже смачним варениками, які приготувала Людмила Єгорівна Коваль, пригощали гостей, які відвідали розгорнуту книжкову виставку, присвячену стравам світу, «З книги – до столу», мета якої була показати значимість харчових страв та кулінарних рецептів для господарок.

Книжкова виставка “З книги – до столу”

Виставка складалась з 5-ти розділів: «Для свята та на кожен день», «Українська кухня: традиції та звичаї». Цей розділ викликав неймовірний інтерес у читачів, особливо книги «Одеська кухня», «Київська кухня», написані не тільки про кулінарію, але й про історію Одеси та Києва.

Розділ «Кулінарне мистецтво різних народів» був представлений книгою «Світова кухня» – чудове барвисте оформлення та покроковий опис рецептів найкращих та доступних страв Італії, Франції, Іспанії та Греції.

Не меншою популярністю користувалися розділи: «Прикраса страв – техніка виконання і чудовий результат» та «Мрія ласуни».

Завідувач літературною частиною Одеського академічного українського музично-драматичного театру імені Василя Василька Любов Іванівна Федченко ознайомила гостей з репертуаром театру в новому театральному сезоні. В дружньому колі вона натхненно прочитала вірші Ліни Костенко.

Зустріч з Любов Федченко. Інтерактивна презентація виставки “Українська класика. З книги – на сцену”

Проведення БІБЛІОВЕЧІРКИ співпало з днем народження Конфуція та 70-ою річницею утворення Китайської Народної Республіки. 2019 рік проголошений Роком китайської культури в Україні. Отже, на прохання читачів бібліотеки, представниці Освітньо-культурного центру «Інституту Конфуція» Яна Мединська, Христина Пономаренко, Ельвира Курганська презентували чайну церемонію гостям бібліотеки, пригостивши всіх зеленим чаєм «луча».

Прзентація виставки «Мистецтво чайної церемонії в Китаї» та майстер-клас

Науковці Національного політехнічного університету Тетяна Коляда-Березовська та Ольга Романова у супроводі китайських студентів й аспірантів Джан Лянцзунь та Ван Вейлян привітали присутніх: лунали пісні, вірші, крилаті вислови Конфуція китайською та українською мовами. Доповненням «посиденьок» стала ілюстративна виставка «Мистецтво чайної церемонії в Китаї» із загадковими легендами про чай, таємничими канонами проведення чайної церемонії, виробленими протягом 3000 років, класифікацією чаїв, з виокремленням цінних якостей кожного виду.

Фотосесія з яскравими віялами, кульками, класичними китайськими чайними чашечками на 3 ковтка згуртувала гостей у жваву компанію.

Складно не погодитись: бібліотеки повні людей!

Китайські студенти поділились культурними традиціями

Учні ЗОШ №58 охоче відвідують бібліотечні заходи