11 квітня – Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.

Щорічно в цей день весь світ вклоняється людям, які пройшли неймовірно важкий шлях через фашистські табори, віддає данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули в концтаборах, розташованих на території Європи і України.

Цю дату, згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН, було встановлено в пам’ять про інтернаціональне повстання в’язнів найбільшого концентраційного табору – Бухенвальд. Саме 11 квітня 1945 року останній в’язень вийшов з його воріт із сумно відомим написом «Кожному своє».

Під час Другої світової війни в таборах перебувало 18 мільйонів чоловік, з них більше 11 мільйонів були знищені. На території України існували Янівський концтабір у Львові та Сирецький у Києві.

До цієї дати в читальній залі Одеської ОУНБ ім. Грушевського відбулась презентація книжково-ілюстративної виставки «Без права на забуття».

Література, яка представлена на виставці, викриває злочини нацизму проти людства та вшановує подвиг борців антифашистського опору – монографії відомих вітчизняних та зарубіжних істориків, видання Інституту національної пам’яті України, архівні матеріали та художні твори про сумні події в роки Другої світової війни.

Пам’ять про нелегку долю в’язнів буде завжди жити в наших серцях.

Виставка діятиме до 20 квітня.