10 серпня 2018 року о 17.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) в рамках Фестивалю з гри Го “Одеса Золота” відбудеться перегляд унікального документального фільму про нову сторінку в історії людства – змагання людини зі штучним інтелектом під назвою AlphaGo у найстародавнішу і найскладнішу гру, яке змусило переглянути відповіді на запитання: що таке розуміння, творчість, мислення чи навіть: що таке розумна істота.

 

Про фільм:

9 березня 2016 року світи Го і штучного інтелекту зіткнулися в Південній Кореї.

Матч з 5 ігор під назвою “The DeepMind Challenge Match” між легендарним майстром Го і програмою, яка вчиться грати в найскладнішу настільну гру в світі.

Фільм AlphaGo розповідає про подорож від закутків Бордо до лабораторії Google DeepMind в Лондоні, кульмінацією якого є семиденний турнір в Сеулі.

Оскільки драма розгортається перед аудиторією більш ніж 280 мільйонів глядачів по всьому світу, найбільше

глядачів цікавлять питання: що може штучний інтелект відкрити нового в грі з 3000-річною історією? Чому такому може навчити програма людство?

Режисер фільму “АльфаГо” Грег Кос, який відточував свою майстерність в NFL Films, де і отримав десять премій «Еммі», так коментує створення фільму:

Складність гри Go в поєднанні з глибиною технології, такої як штучний інтелект, здавалося, може створити нездоланний бар’єр для створення фільму. Той факт, що я абсолютно не знав про Ґо і AlphaGo, фактично виявився корисним. Це дозволило мені наблизитися до дії і провести інтерв’ю з непідробною цікавістю, яке допомагає зробити будь-який предмет емоційно доступним.

На відміну від людських персонажів фільму, які перетворюють своє цікаве прагнення до знань в епічне видовище з великими екзистенційними наслідками, – ШІ може ще не мати здатність співпереживати. У той же час саме дійство може відкрити нам глибокі речі про нашу людяність – про те, як ми граємо в настільні ігри, про те, як ми думаємо, відчуваємо і розвиваємося. Пройшовши через це серйозне випробування, сподіваюся, ми зможемо виявити в собі щось нове, про що ми ніколи раніше не знали.

Рік випуску: 2017

Режисер: Ґреґ Кос, США

Тривалість: 90 хв.

Відео: розмір 1920х1080, 15,3 Мбіт / сек

Аудіо: 2 каналу, 185 Кбіт / сек, 48,0 кГц

Мова: українська

Запрошуються всі бажаючі.

Вхід вільний.