Blog Medium Image

/Blog Medium Image/

Хроніка культурного життя Одещини. Інформаційний огляд за матеріалами преси : липень 2018 [Текст] : інформ. огляд за матеріалами преси, Інтернету та неопублік. док. / Одес. обл. універс. наук. б-ка ім. М. Грушевського ; від. інформації з питань культури, мистецтва та зв’язків з громадськістю ; [підгот. Ж. О. Карпінська ; комп’ют. набір та ред. Ж. О. Карпінська ; коректор О. М. Ласкевич ; відп. за вип. О. Л. Попова]. – Одеса, 2018. –

Вип. 7 (липень 2018). – 7 с. ; 15х21. – 10 прим. : б.ц.

Хроніка культурного життя Одещини липень 2018

22 серпня 2018 року о 17.00, в переддень незалежності, в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться лекція-дискусія Павла Майбороди про один з найбільш самобутніх творів нової української літератури – твір «Енеїду» осоновоположника української літературної мови І.П. Котляревського.

Лектор зупиниться на своєрідних засобах творення комічного Котляревським (чому, не зважаючи на зовсім інші реалії, нам до сих пір смішно із жартів автора «Енеїди»?). Буде також зроблених акцент на особливостях опису Котляревським сусідніх народів і порівняння з ними українців. Насамкінець автор буде говорити про велику тему «Котляревський і античність» про те, як письменник переносив давньогрецькі та давньоримські реалії на сучасне йому українське життя.

Павло Майборода – випускник історичного факультету ОНУ ім. І.І. Мечникова (2011 р.) та аспірантури кафедри стародавнього світу та середніх віків (2015 р.).

Працює в ВШ № 19 та приватній школі «Вєда» (вчитель історії та правознавства). Лектор проекту «15×4 Odesa».

Запрошуються всі бажаючі.

Вхід вільний.

Ми наближаємося до 27-ї річниці нашої незалежності. Сьогодні вже можна сказати, що вона здобувається відданими життями і кров’ю патріотів.

Весь Майдан, і особливо, Небесна Сотня, дали Україні ще один шанс побудувати нормальну, цивілізовану, європейську державу. І ми всі повинні докласти зусиль, щоб цей шанс не втратити.

21 серпня 2018 року о 17.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) співкоординатор Харківського Євромайдану, відомий журналіст Чистилін Володимир презентує документальний фільм студії «Док.Кіно.Трансформація» про трьох харківських активістів, які загинули на Майдані (Євгена Котляра, Владислава Зубенка та Юрія Паращука).

«Це фільм про трансформацію суспільства. Дуже важливо, що це фільм про Харків. Там дуже чітко показано внесок харків’ян в ці історичні події», – кажуть автори стрічки.

Переглядаючи кінострічку «Герої не вмирають», кожен раз заново повертаєшся в часи Майдану. Власне, фільм не тільки про хлопців, які загинули під час доленосних історичних подій, а про кожного з нас.

Революція гідності продовжується, тому варто згадати тих, хто пройшов крізь пекло і став переможцем.

Чекаємо одеських учасників Майдану, громадських діячів, всіх небайдужих одеситів.

Вхід вільний.

Хроніка культурного життя Одещини. Інформаційний огляд за матеріалами преси : червень 2018 [Текст] : інформ. огляд за матеріалами преси, Інтернету та неопублік. док. / Одес. обл. універс. наук. б-ка ім. М. Грушевського ; від. інформації з питань культури, мистецтва та зв’язків з громадськістю ; [підгот. Ж. О. Карпінська ; комп’ют. набір та ред. Ж. О. Карпінська ; коректор О. М. Ласкевич ; відп. за вип. О. Л. Попова]. – Одеса, 2018. –

Вип. 6 (червень 2018). – 8 с. ; 15х21. – 10 прим. : б.ц.

Хроніка культурного життя Одещини. червень 2018

Культурне життя Одещини на сторінках преси [Текст] : бібліогр. список / Одес. обл. універс. наук. б-ка ім. М. Грушевського ; від. інформації з питань культури, мистецтва та зв’язків з громадськістю ; підгот., ред. та комп’ют. набір Ж. О. Карпінська ; коректор О. М. Ласкевич ; відп. за вип. О. Л. Попова. – Одеса, 2018. –

Вип. 13-14 (1-31 липня 2018 р.). – 2018. – 8 с.; 15х21. – 10 прим.: б.ц.

Культурне життя Одещини на сторінках преси. Вип. 13-14 (1-31 липня 2018 р.).

 

18 серпня о 13.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться презентація книжки Руслана Горового «Конотоп- земля легенд» (Видавництво «ТаТиШо», 2018).

Про автора. Руслан Горовий – український журналіст, автор і керівник відомого проекту «Служба розшуку дітей», режисер короткометражного та документального кіно, письменник, автор збірок повістей та оповідань українською та російською мовами, поет і музикант. Він народився і виріс у Конотопі.

Про книгу. Конотоп земля легенд» – чергова книжка письменника. Вона вийшла знов у створеному (Горовим разом із друзями) видавництві «ТаТиШо». Це своєрідний роман з коротких історій, що набули культової популярності після публікацій у фейсбуку автора. Ось як сам Руслан пише про свій Внутрішній Конотоп: «Конотоп – це одночасно і космос, і пустка. Реальність і міф. Глибина внутрішнього і наповненість зовнішнього. Інь і ян. Вижимка. Квінтесенція. Конотоп – це значно більше, ніж ви можете уявити. Конотоп – це Земля легенд. Після того, як ви поринете в його історії, ви вже ніколи не будете такими, як були раніше. Ви назавжди залишите в собі його частку, а в ньому – частку себе». Цього разу Горовий ще вирішив в якості експерименту записати аудіокнигу голосами відомих людей української культури.

Вхід вільний.

Шановні користувачі!

Зверніть, будь ласка, увагу на зміни у графіку роботи бібліотеки:

23 серпня (четвер) –напередодні святкового дня – обслуговування користувачів здійснюватиметься до 15.00;

24 серпня (п’ятниця) –День Незалежності України – святковий день, бібліотека не працює;

25 серпня (субота) –обслуговування користувачів здійснюватиметься за графіком.

Підстава: ст. 67, ст. 73 КЗпПУ

13 серпня 2018 року в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського зібрались ті, хто причетний до цієї дати, або цікавиться особливостями і відмінностями ліворуких від праворуких. Якщо вірити статистиці, лівшів на нашій планеті ніяк не менше 15%. Іншими словами, кожний сьомий.

Атмосферу зустрічі створила Тетяна Лелека чудовою грою на скрипці.

Тетяна Лелека

Гості з величезним інтересом прослухали лекцію Анатолія Павловича Чуприкова – доктора медичних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України. Він повідомив про «Асоціацію ліворуких одеситів» та розповів цікаві факти про людей, які пишуть лівою рукою. А ви знали, що за радянських часів ліворуких льотчиків не допускали керувати літаком, адже вони вважались найбільш «аварійними»? А про те, що всі в сім‘ї англійської королеви були лівшами?

Новою для багатьох присутніх стала інформація, що імунітет ліворуких людей відрізняється від праворуких, він вважається більш слабим.

Павло Геннадійович Зотов поділився власним життєвим досвідом людини, яка пише лівою рукою.

Присутні активно брали участь у заході, ставили питання до лекторів, а також висловлювали власну думку. Лекція нікого не залишила байдужими і сподобалась кожному.

 

1 вересня 2018 року о 16.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності,1-й поверх) відбудеться презентація книги Бориса Херсонського «Одесская Интеллигенция» ( видавництво «Фоліо», 2018).

Презентація книги Бориса Херсонського «Одесская Интеллигенція» фактично презентація двох книг під однією обкладинкою.

Перша – «Записки безумца» – сюрреалістичні замітки про сюрреалістичну Одесу, написані від імені божевільного Бориса Херсонського, який зійшов з розуму від любові до кучерявою жінки на ім’я Одеська Інтелігенція. Друга – «Плохой район» – сумні і – рідше – веселі вірші, написані автором за довгі роки. Ілюстрації в книги – картини Олександра Ройтбурда з одеського циклу.

Вхід вільний. 

Запрошуються всі бажаючі.

9 серпня 2018 року до бібліотеки завітали наші колеги – бібліотекарі з Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки Луньова Ірина Євгенівна – завідувач відділу наукової організації і методики бібліотечної роботи та Литвиненко Надія Григорівна – завідувач відділу наукового опрацювання документів та організації каталогів.

Бракувало часу, щоб обговорити питання електронної звітності ЕСМаР, впровадження УДК в роботу бібліотек, збереження мережі бібліотек в умовах децентралізації, нові підходи в обслуговуванні користувачів…