Blog Medium Image

/Blog Medium Image/

27 квітня 2024 року о 13:00 в Одеській ОУНБ імені М. С. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться лекція та співрозмова «Філософія дружби: випробування еміграцією»: сцени з вітчизняної інтелектуальної історії

Вічне філософське питання: що таке дружба, унікальне явище, розкіш людського спілкування, рідкісний дар чи фундамент людського гуртожитку, без якого соціум не існує – ми пропонуємо розглянути в контексті ситуації еміграції. Ця ситуація раптово набула гострої актуальності для багатьох українців.

Давайте подивимося, які випробування для дружби несе еміграція з історичної дистанції.

Ми звернемося до вітчизняної історії еміграції першої хвилі (після 1917 року). У центрі нашої уваги долі трьох наших співвітчизників, для яких 2024 рік є ювілейним: П. Біціллі, Г. Флоровський, Д. Чижевський.
Лектор – д.філос.н., професорка Інна Голубович.

Вхід вільний!

22 квітня 2024 року о 15:00 в Одеській ОУНБ імені М. С. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться презентація книги «Жива українська кухня» Ольги Павленко (Олі Кольорової).

Книга «Жива українська кухня» – рукотворне зібрання у двох томах 365 національних страв з усієї території України. З дослідженнями походження кожної зі страв та її назви. Усе приготовано, зафільмовано, сфотографовано і проілюстровано власноруч авторкою.

Ольга Павленко, у соцмережах відома як Оля Кольорово – мисткиня, педагогиня, кулінарка і гастроблогерка, родом із села Успенка, що на межі Кіровоградської та Полтавської областей, створювала свою унікальну історію української кухні. Основною метою книги було показати, що українська кулінарна спадщина це більше ніж борщ та вареники. У червні 2022 року життя Ольги забрала ворожа ракета, що влучила у торговий центр у Кременчуці.

Наразі волонтери та рідні Ольги Павленко роблять все, щоб її доробок жив і надалі.

Оксана Левкова – модераторка зустрічі, голова правління всеукраїнського громадського руху «Не будь байдужим», допомагає у видання, популяризації, промоції книги.

На зустрічі ви маєте унікальну можливість зустрітися з мамою Ольги Павленко, послухати історію створення книги, погортати сторінки унікального мистецького витвору та замовити книгу.

Запрошуємо всіх охочих до бібліотеки!

 

64 книжки провідних видавництв України — художні та документальні твори, праці з історії, філософії, соціології, політології, літературознавства та мистецтвознавства, а також 97 книжок англійською мовою — бібліотека отримала у рамках спільної ініціативи PEN Ukraine з BooK Aid International, English PEN та PEN International.

Представляємо художні видання: Степан Процюк «Місяцю, місяцю: роман про Григорія Тютюнника», Тарас Прохасько «Лексикон таємних знань», Олександр Осадко «ЖИТИ не можна ПОМЕРТИ», Ганна Осадко «Дубочок з війни», Ольга Фролова «Осика», Альманах літературного фестивалю-воркшопу для молодих авторів «Прописи».

 

Процюк, Степан. Місяцю, місяцю : роман про Григорія Тютюнника  / Степан Процюк. — Львів : Видавництво Юлії Сливки, 2022. — 198 с.

«Місяцю, місяцю» — дещо несподівана спроба заглянути за лаштунки творчої лабораторії одного з найцікавіших письменників другої половини XX століття — Григорія Тютюнника. Твір емоційно важкий, але водночас піднесено світлий у своїй людиноцентричності й людяності — власне найважливіших ціннісних орієнтирах покоління письменників, що увійшли в літературу в роки «великої відлиги» і для кого реалії «доби розвиненого соціалізму» виявлялися смертельно несприятливими як для творчості, так і для життя.

 

 

 

 

Прохасько, Тарас. Лексикон таємних знань : коротка проза / Тарас Прохасько. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2023. — 184 с. — (Серія «Новітня класика»).

До книги «Лексикон таємних знань» Тараса Прохасько входить кілька повістей та оповідань. Знайома й вже люблена читачами повільна проза Прохаська занурює у світ почуттів і відчуттів, знаків, вказівок, стежок і лабіринтів. Деякі розповіді автора майже безсюжетні, позбавлені пафосу й моралі, зате насичені безліччю деталей і описів, завдяки чому стають позачасовими й позапросторовими історіями. Автор запрошує зосередитися на найдрібніших змінах довкілля, стверджуючи, що не трапляється «досвіду забагато, досвіду зайвого, досвіду хибного». Книга зацікавить вибагливого читача, спраглого естетичного інтелектуального читання.

 

 

 

Осадко, Ганна. Дубочок з війни / Ганна Осадко ; іл. Альбіни Колесніченко. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2024. — 48 с.

«Дубочок з війни» — щемка оповідь про війну і втрату, але також і про силу роду та любові, таких міцних, як кремезне мудре дерево. Понад усе Юрко любить їздити до лісу з дідусем, мамою і татом, а згодом — і з сестричкою Сонею. Там, у лисі, родина має своє улюблене дерево — обіймальний дуб, який можна охопити лише разом.

 

 

 

 

 

Осадко, Олександр. ЖИТИ не можна ПОМЕРТИ : коротка проза / Олександр Осадко. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. — 96 с.

«ЖИТИ не можна ПОМЕРТИ» — збірка оповідань і новел Олександра Осадко. «Він написав  лише сім оповідань. Писав легко та швидко, як і жив — легко та швидко. Лише сім. Сім кольорів веселки, сім нот, сім чудес світу, сім днів тижня, сім днів Творіння, сім чакр, сім-я. Септернер. Істина. Сімка — сама в собі. Її неможна розкласти на множники. Це закінчений циклічний процес, панування духу над формою. Це — закінчена книга. Все, що хотів сказати Сашко, він сказав. І довів…».

 

 

 

 

 

Фролова, Ольга. Осіка / Ольга Фролова. — Київ : Антивидавництво «В малому — велике», 2023. — 216 с.

Молода українка Осіка (насправді чи то Оксана, чи то Оля) живе в еміграції на екзотичному острові. Вона щойно вийшла з в’язниці й шукає шлях у житті. Дорогою її заносить у напівпрофесійний бокс, астрологію, крадіжки, лекції з саморозвитку… Врешті пошуки сенсу буття та бажання химерних пригод, приводять її туди, звідки усе почалося —додому. При глибшому зануренні читач зможе випробувати власні переконання, вступити в гру із розумом героїні та оцінити екстремальну структуру сюжету, який нескінченно замикається у собі самому.

 

 

 

 

 

241

Альманах літературного фестивалю-воркшопу для молодих авторів «Прописи» Івано-Франківськ 9—12 вересня 2021 року / упоряд. О. Сливинський. — Київ : ФОП Лопатіна О. О., 2021. — 180 с.

«Прописи»… назвати так літературний фестиваль-воркшоп для молодих авторів було дещо ризикованим рішенням — і не тому, що література сьогодні народжується переважно в постукуванні по клавіатурах ноутбуків і торканні до екранів планшетів, які вже там перо і папір. Гадалося б, чи не надто ми «інфатилізуємо» тих, кого покликали до участі, — молодих письменників і критиків, які, хоч є початківцями, але всі без винятку вже мають за собою сторінки написаного. Чи не відгонить назва непотрібним школярством? Чи не знеохотить когось? Але потім подумалося: таж кожен із тих, хто творить літературу — роками чи навіть десятиліттями — є таким школярем щоразу, коли опиняється перед порожнім аркушем чи білим вордівським екраном. Щоразу, коли має поставити першу літеру, написати перше речення, так часто шарпане вітрами сумнівів. А часом і остраху: чи маю я що сказати цього разу, а якщо маю, то чи знайду переконливу форму? Чи не намагаюся стрибнути вище голови? Чи готовий / готова до болісного приземлення, якщо те, що напишу, до когось не промовить чи промовить не так, як я того хочу… Навчити не боятися цього всього — найменше і найбільше, що може дати літературна майстерня. Так, «Прописи» стали не просто майстернею слів, а простором спільного дорослішання, якщо розуміти дорослість як готовність до позитивної свободи та відповідальності за вчинок, слово, слово-вчинок. Вірші, проза та есеїстика, які ви знайдете в цій збірці, —урожай фестивалю. Плід спільного чотириденного перебування молодих авторів і авторок у просторі «Прописів», роботи з менторами, слухання лекцій, участі у воркшопах, спілкування між собою, думання і майстрування власних текстів у вільні хвилини…

19 квітня 2024 року о 13:30 в Одеській ОУНБ імені М. С. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться майстер-клас з китайського живопису.

  • Чи є національність у творчості?
  • Чи це просто творче взаємозбагачення?

Спробуємо разом відповісти на ці запитання під час майстер класу з китайського живопису, який відбудеться в рамках Українського розмовного клубу.

Майстер-клас проведе викладач Національного університету «Одеська морська академія», волонтер, який тривалий час навчався в Китаї – Костянтин Шестопалов.

Запрошуємо всіх охочих долучитися до творчого процесу!

Участь у майстер-класі безкоштовна

19 квітня 2024 року о 18:00 в Одеській ОУНБ імені М. С. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться зустріч з Євгеном Глібовським на тему: «Адаптуватися до довгої війни. Навчитися бути сильними для миру»

Євген Глібовицький, директор Інституту фронтиру, говоритиме про те, як тривала війна впливатиме на відносини громадян і держави, впливатиме на демократію, права і свободи громадян. Вихід з війни потребуватиме концентрації зусиль для збереження демократії, а з нею – виходу з бідності, руху до ЄС і НАТО.

Модераторка – Зоя Казанжи.

20 квітня 2024 року о 15:00 в Одеській ОУНБ імені М. С. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-йпповерх), в рамках проєкту NewGen Politics, який створений, щоб допомогти тобі дізнатися більше про політичні процеси та розпочати шлях у громадсько-політичному житті, відбудеться п’ята зустріч на тему: «Політичні партії та партійні бренди в сучасній Україні».

Під час зустрічі будуть обговорені питання:

  • Які політичні партії діють в Україні зараз та як вони сформувалися?
  • Чому відбувається деідеологізація партій?
  • Які функції виконують сучасні партії?

Спікер – Артем Кройтор, к.політ.н, доцент кафедри політології ОНУ імені І. І. Мечникова. Модераторка: Марина Бойко, голова Одеського осередку ГО «Солідарна Молодь».

Організатор – Одеський осередок ГО «Солідарна Молодь».

Вхід безкоштовний, обов’язкова попередня реєстрація: https://forms.gle/x18Lmfpu25Jk54Qg7

 

18 квітня 2024 року о 16.00 в ОУНБ імені М. С. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться презентація книги Романа Кракалії «Дніпрова октава».

17 грудня 1856 — 26 лютого 1894. Дві дати. А поміж них — людське життя: педагога, композитора…Українця. Життя, яке Господь подарував йому на те, щоби подарувати нам — українцям, всьому людству прекрасну мелодію. Щоби сполучити музику з музикою іншою — Шевченковим невмирущим словом. Сотворив її на віки тут, в Одесі, на березі вічного моря. Як йому це вдалося, без музичної освіти — таємниця творчости і натхнення, таємниця великої любови. До народу рідного, його долі та генія його — Тараса Шевченка. До всього, що є — Україна.

Про життєвий шлях та творчість композитора, автора музики на пісню «Реве та стогне Дніпр широкий» Данила Крижанівського дізнаємося з нової книги відомого журналіста і письменника, члена НСЖУ та НСПУ Романа Кракалії «Дніпрова октава».

Світом літератури та музики проведе нас модераторка зустрічі – філологиня Ірина Нечиталюк.

Запрошуємо всіх, хто цікавиться українським мистецтвом до бібліотеки!

Театральна Одеса на сторінках преси: проекти, прем’єри, рецензії на вистави, глядацькі відгуки : бібліогр. інформація / Департамент культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одес. облдержадмін., Одес. обл. універс. наук. б-ка ім. М. Грушевського, Від. інформації з питань культури, мистецтва та зв’язків з громадськістю ; [підгот. О. Л. Попова ; комп’ют. набір О. Л. Попова ; ред. О. М. Ласкевич ; верстка, худож. оформ. О. М. Ласкевич; відп. за вип. О. Л. Попова]. – Одеса, 2024. –

Вип. 1(45) – 2024. – 8 с. – 10 прим.: б. ц.

Театральн Одеса_Вип 1(45)_2024

Бібліотеки Одещини на сторінках преси : дайджест / Одес. обл. універс. наук. б-ка ім. М. Грушевського, Від. інформації з питань культури, мистецтва та зв’язків з громадськістю ; [підгот. О. Л. Попова ; комп’ют. набір, О. Л. Попова ; ред. О. М. Ласкевич ; худож. оформ. О. М. Ласкевич ; відп. за вип. О. Л. Попова]. – Одеса, 2024. –

Вип. 1(85) : [І кв. 2024 р.]. – 2024. – 12 с. – (На допомогу бібліотекарям) ; 15×21,5. – 40 прим.: б. ц.

Бібліотеки Одещини на сторінках преси_Вип 11(85)_2024

Хроніка культурного життя Одещини [Текст] : інформ. огляд за матеріалами преси, Інтернету та неопублік. док. / Одес. обл. універс. наук. б-ка ім. М. Грушевського, Від. інформації з питань культури, мистецтва та зв’язків з громадськістю ; [підгот. та комп’ют. набір О. Л. Попова ; ред. О. М. Ласкевич ; відп. за вип. О. Л. Попова]. – Одеса, 2024. –

Вип. 3 (березень 2024). – 2024. – 12 с. ; 15х21. – 10 прим.: б. ц.

Хроніка культурного життя Одещини_Вип 3_2024

Перейти до вмісту