Blog Medium Image

/Blog Medium Image/

26 червня 2018 року о 17.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського відбудеться лекція Ірини Овчаренко «Книжковий дайвінг».

Ірина Овчаренко – кандидат філософських наук, викладач етики та естетики, тренер-консультант з риторики, комунікативного іміджу і естетичного формування.

А ви знаєте:

  • Як читати класиків?
  • Як «спілкуватися» з геніальними умами?
  • Як зробити процес читання не просто інформуванням, а пізнанням себе? Як підвищити ефективність самоосвіти?

Під час лекції видізнаєтесь:

  • Як правильно читати літературу;
  • Приносить читання тільки користь чи може і зашкодити;
  • Основні правила читання;
  • Як читати художню, філософську, наукову літерату і поезію.

Організатор – «Новий Акрополь Україна».

Новий Акрополь — це міжнародна культурна асоціація, яка працює у понад 50 країнах і об’єднує 40 000 волонтерів з усього світу

Реєстрація за посиланням: https://goo.gl/forms/v5VqoveVeoU1EbmN2

Запрошуємо всіх охочих!

6 липня 2018 року о 18.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться презентація книги Сергія Сергійовича (Saigon) «Грязь [*Khaki]» – збірки автобіографічних оповідань про війну на Донбасі.

Колишній військовий розвідник пише легко про складні і часом страшні ситуації, з жорстким армійським гумором.

Назва книжки «Грязь» [*Khaki], тому що «грязь» – це точно про війну, про воєнний Донбас. а «[*Кhaki]» – це перший камуфляжний колір, і перекладається слово khaki, як «грязь».

Вхід вільний!

19 червня 2018 року в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського для бібліотекарів області відбувся тренінг «Робота прес-клубів ПУЛЬС та ефективність просування реформи через соціальні мережі засобами SMM»с в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що виконується Асоціацією міст України (АМУ) у партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Засвоїти основи майстерності донесення інформації про громаду допомагала бібліотекарям Одещини Квасюк Любов – менеджер програми «Моя громада – мій добробут» проекту «ПУЛЬС»

Для того, щоб увійти в європейську родину, Україна взяла на себе зобов’язання за короткий час впровадити нові демократичні процедури функціонування державних структур, і децентралізація є однією з реформ, яка буде сприяти цьому процесу.

Останнім часом ми часто чуємо це довге і складне слово — децентралізація. Що це таке?

  • По-перше, децентралізація – це передача значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування, тим органам, які ближче до людей.
  • По-друге, децентралізація сприяє вирішенню в найкращий спосіб багатьох інфраструктурних і соціальних проблем.
  • І, головне, по-третє, децентралізація є ефективною частиною антикорупційної стратегії держави.

«Децентралізація є однією з найрезультативніших реформ з тих, що були проведені в країні останнім часом», – стверджує Президент України Петро Порошенко.

Успіх цієї реформи значною мірою залежить від інформування населення щодо переваг запровадження змін. Саме бібліотеки мають практичні можливості та інформаційні ресурси стати містком між владою і громадою.

Для того, щоб донести суть реформи самоврядування та як вона впливає на життя в громадах, сформувати позитивне ставлення до децентралізації, бібліотекарі повинні знати і чітко розуміти як відбуваються ці процеси, так і до своєї важливої ролі – центру достовірної та оперативної інформації.

В цьому їм допомагали Квасюк Любов – менеджер програми «Моя громада – мій добробут» проекту «ПУЛЬС» та ментори Олена Костриця та Тамара Козицька.

«Ця реформа зачіпає практично всі галузі: освіта, охорона здоров’я, соціальна політика, державне управління, органи місцевого самоврядування, розвиток міської інфраструктури, заходи з енергоефективності. Все це сприятиме регіональному розвитку та зміні якості життя українців», – наголосила регіональний консультант АМУ Оксана Піднебесна.

Регіональний консультант АМУ Оксана Піднебесна серед учасників тренінгу

Приклади успішних змін в Старокозацькій та Балтській громадах продемонстрували реальні переваги децентралізації.

Під час тренінгу бібліотекарі отримали рекомендації щодо написання публікацій, дізнались про секрети представлення бібліотечних послуг у віртуальному просторі. 

Ментор проекту «ПУЛЬС» Олена Костриця надає консультації з написання статей до ЗМІ

 

 

 

 

Децентралізація — закономірна реформа, якщо країна обирає шлях прогресу. Це – спроможна громада, сильна країна, незалежна Україна!

Приходьте до бібліотеки – ви будете знати більше!

20 червня 2018 року о 12.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) до Всесвітнього дня біженців для журналістів та блогерів відбудеться прес-кава.

В рамках заходу буде висвітлена програма Фестивалю культур, який відбудеться на Приморському бульварі вже наступної суботи, 23 червня.

Журналісти зможуть поставити свої запитання представникам громадських організацій та співробітникам Міграційної служби України.

Планується скайп-трансляція з представниками громадських об’єднань, які займаються питаннями біженців в Німеччині. Вони розкажуть про останні тенденції з розвитку політики біженців в Європі.

Після завершення заходу всі будуть запрошені на каву та чай.

Організатори заходу: ГО «Десяте квітня». Захід проходить за підтримки Агенції ООН у справах біженців.

На заході будуть присутні: ГО «Десяте квітня», ForumZFD-Ukraine, Головне управління державної міграційної служби в Одеській області, представники національних громад міста.

Контактний телефон: (093) 344-14-39.

22 червня 2018 року о 15.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться зустріч з генеральним директором Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Міністерства юстиції України Владиславом Власюком.

Тема зустрічі: «Реалізація та розвиток проекту “Я МАЮ ПРАВО!”».

Під час відкритого діалогу маєте унікальну можливість поставити свої запитання та внести пропозиції щодо роботи міністерства.

16 та 23 червня 2018 року в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) з 13. 00 до 15.00 відбудуться зустрічі в новому форматі розмовного англійського клубу, який проводитиме носій мови Джексонвілл (США).

Вхід вільний!

Хроніка культурного життя Одещини. Інформаційний огляд за матеріалами преси : квітень 2018 [Текст] : інформ. огляд за матеріалами преси, Інтернету та неопублік. док. / Одес. обл. універс. наук. б-ка ім. М. Грушевського ; від. інформації з питань культури, мистецтва та зв’язків з громадськістю ; [підгот. Ж. О. Карпінська ; комп’ют. набір та ред. Ж. О. Карпінська ; коректор О. М. Ласкевич ; відп. за вип. О. Л. Попова]. – Одеса, 2018. –

Вип. 4 (квітень 2018). – 7 с. ; 15х21. – 10 прим. : б.ц.

Хроніка культурного життя Одещини. Вип. 4_2018

Культурне життя Одещини на сторінках преси [Текст] : бібліогр. список / Одес. обл. універс. наук. б-ка ім. М. Грушевського ; від. інформації з питань культури, мистецтва та зв’язків з громадськістю ; підгот., ред. та комп’ют. набір Ж. О. Карпінська ; коректор О. М. Ласкевич ; відп. за вип. О. Л. Попова. – Одеса, 2018. –

Вип. 9-10 (1-31 травня 2018 р.). – 2018. – 12 с.; 15х21. – 10 прим.: б.ц.

Культурне життя Одещини на сторінках преси. Вип. 9-10_2018

Діяльність центрів правової інформації на базі бібліотек області в сучасних умовах : основні положення та методика дослідження [Текст] / Управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одес. облдержадмін. ; Одес. обл. універс. наук. б-ка ім. М. Грушевського ; наук.-метод. від. ; [підгот. Т. Г. Ковалькова, Н. П. Маловік; комп’ют. набір Н. П. Маловік ; оформл. та редагув. О. М. Ласкевич ; відп. за вип. О. А. Булгакова]. – Одеса, 2018. – 12 с. – 15 х 21 . – 45 прим. : б. ц.

Діяльність центрів правової інформації області

Книга і бібліотека в житті сім’ї : аналіт. довідка [за результатами  соціологічного  дослідження] / Упр. культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культур. спадщини Одес. облдержадмін. ; Одес. обл. універс. наук. б-ка ім. М. Грушевського ; наук.-метод. від. ; [підгот. : Н. П. Маловік, Н. В. Усатюк, О. А. Булгакова ; комп’ют. набір О. А. Булгакова ; відп. за вип. Т. М. Полянко]. – Одеса, 2016. – 31 с. ; 15 х 21 . – 45 прим. : б. ц.

Книга і бібліотека в житті родини