Blog Medium Image

/Blog Medium Image/

19 жовтня 2018 року о 17.30 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться творча зустріч з керівником Одеського клубу самодіяльної пісні «Дельфінія» Марком Меєровичем та концерт авторської пісні.

Вхід вільний.

19 жовтня 2018 року о 15.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться виступ форум-театру «Де мої права?», що розповідає про бар’єри з якими щодня стикаються люди із дискримінованих груп. 

Під час годинної вистави глядачі дізнаються про такі важливі питання однієї з найбільш дискримінованих спільнот:

 • Стосунки в родині, яка не сприймає їх вибір;
 • Працевлаштування та часто – безгрошів’я;
 • Медичні аспекти життя, необізнаність лікарів;
 • Проблеми, пов`язані з документами;
 • Проблеми з правоохоронцями. 

Виставу створено Всеукраїнською благодійною організацією «Конвіктус Україна» завдяки самим представникам цільової групи та небайдужим непрофесійним акторам та акторкам. Гастролі заплановані у п’яти найбільших містах нашої країни.

Для довідки. Форум-театр – одна з методик Театру Пригнічених, яка була винайдена Августо Боалем у кінці 60-х – початку 70-х рр. в часи диктаторських режимів в Латинській Америці. Тоді Боаль працював із театральною групою й шукав способи зв’язати театр з життям людей, що страждають від насилля, несправедливості й бідності в Бразилії та інших країнах Латинської Америки.

Сьогодні ця методика працює більш як в 100 країнах світу тому що існує не тільки потреба в більш справедливому й демократичному світі, але й прагнення людей брати участь у створенні такого суспільства.

Форум-театр – це методика інтерактивної роботи із різними верствами суспільства, спрямована на вирішення соціальних проблем. Це – театр, який вимагає від людей участі й соціально-активної позиції.

Контактна особа: Наталія Кравчук (067) 100 5222.

Запрошуємо всіх охочих!

21 жовтня 2018 року о 16.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться презентація спільнокошт-кампанії для друку книги «Кав’ярня мертвих філософів» – європейського бестселера про філософію для дітей і дорослих українською мовою.

Чому необхідно, щоб книга була надрукована? Щоб ознайомити юного українського читача з якісною філософською літературою – такою, що надихає мислити, ставити питання про головне і шукати власні нестандартні відповіді.

Про книжку:

 • перекладена на 12 мов;
 • вперше українською;
 • 5 перевидань (1996, 1997, 1998, 2001, 2004) мовою оригіналу (в Німеччині);
 • реальне філософське листування між професором філософії та дівчинкою 11-13 років.

Детальніше про проект ТУТ

Під час події ви дізнаєтесь про:

 • книгу Вітторіо Гесле та особливості україномовного видання;
 • як долучитися до спільнокошт-кампанії;
 • чому важливий друк цієї книги;
 • як учать у спільнокошті дає шанс виграти ще 3 книги в подарунок?

Реєстрація за посиланням https://goo.gl/forms/bAeqKovGKRY7g7M92

Організатори: Міжнародна культурна організація «Новий Акрополь Україна»; Видавництво «Новий Акрополь».

Контактні телефони: (067) 988 8360, (063) 397 7769.

Вхід вільний.

16 жовтня 2018 року о 17.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності. 1-й поверх) до 50-річчя з дня народження та видання нової збірки поезій відбудеться на творчий вечір Віталія Бошкова – поета, журналіста, ведучого, перекладача.

Віталій Бошков – родом з Бесарабщини, закінчив філологічний факультет та аспірантуру історичного факультету ОНУ ім. І.І.Мечникова, з 1993 року працює на Одеському обласному радіо, член Національної Спілки письменників України з 1995 року, лауреат премій ім. Степана Олійника, та «Українська мова – мова єднання». 

Пише болгарською, гагаузькою, російською, українською та французькою мовами. Перекладає на гагаузьку, російську та українську твори відомих іспанських, французьких, болгарських поетів тощо. В творчому доробку має понад 15 збірок. 
До нової збірки «Золоті п’ятдесят» увійшли 50 творів поета, написаних українською у рік свого ювілею.

Запрошуємо всіх поцінувачів поезії.

Вхід вільний.

Культурне життя Одещини на сторінках преси [Текст] : бібліогр. список / Одес. обл. універс. наук. б-ка ім. М. Грушевського ; від. інформації з питань культури, мистецтва та зв’язків з громадськістю ; підгот., ред. та комп’ют. набір Ж. О. Карпінська ; коректор О. М. Ласкевич ; відп. за вип. О. Л. Попова. – Одеса, 2018. –

Вип. 15-16 (1-31 серпня 2018 р.). – 2018. – 7 с.; 15х21. – 10 прим.: б.ц.

Культурне життя Одещини на сторінках преси. Вип. 15-16 (1-31 серпня 2018 р.).

Хроніка культурного життя Одещини. Інформаційний огляд за матеріалами преси : серпень 2018 [Текст] : інформ. огляд за матеріалами преси, Інтернету та неопублік. док. / Одес. обл. універс. наук. б-ка ім. М. Грушевського ; від. інформації з питань культури, мистецтва та зв’язків з громадськістю ; [підгот. Ж. О. Карпінська ; комп’ют. набір та ред. Ж. О. Карпінська ; коректор О. М. Ласкевич ; відп. за вип. О. Л. Попова]. – Одеса, 2018. –

Вип. 8 (серпень 2018). – 4 с. ; 15х21. – 10 прим. : б.ц.

Хроніка культурного життя Одещини. Серпень 2018

В Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського вже склалася традиція восени проводити Тиждень першокурсника.

У перший день Тижня до книгозбірні завітали майбутні юристи – студенти Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу.

Завідувач відділу юридичної літератури Бондаровська Зоя Петрівна провела для них експрес-екскурсією бібліотекою, а у читальній залі відбулась лекція на тему «Грані юридичної професії» начальника відділу систематизації законодавства, правової освіти та правової роботи Головного територіального управління юстиції Одеської області Тактовцева А.О.

У межах Тижня знайомство з бібліотекою, її структурою та її послугами відбулось й для студентів Одеської державної академії технічного регулювання та якості.

11 жовтня 2018 року в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського у межах фестивалю «Дні Ізраїлю і єврейської культури» Єврейський молодіжний центр «Hillel Odessa» провів зустріч з Праведником народів світу Волошиним Василем Омеляновичем – людиною, чиє минуле дало можливість багатьом жити зараз! Модератором зустрічі була Владислава Машковська, автор проекту «Героїзм єврейського народу».

«Праведник народів світу» – почесне звання, що надається Ізраїльським інститутом катастрофи і героїзму національного меморіалу Катастрофи і Героїзму «Яд ва-Шем». Це звання присвоюють людям, які, ризикуючи власним життям, рятували євреїв в роки нацистської окупації Європи.

Події, які свідчать про масове знищення євреїв під час Другої світової війни, залишаються однією з найтрагічніших сторінок світової історії. Вони отримали назву – «Голокост». За часів Голокосту було знищено шість мільйонів євреїв.

Під час війни сім’я Волошиних проживала в селі Анетівка Доманівського району Одеської області (нині – Миколаївська область). Неподолік від села проходив шлях, яким під конвоєм вели в’язнів єврейської національності  в село Богданівку. Дорогу Одеса – Березівка – Доманівка – Богданівка назвали «дорогою смерті». У жовтні 1941 року румунські окупаційні власті створили в Богданівці на березі Південного Бугу табір смерті. У Богданівці і сусідніх населених пунктах, за різними підрахунками, було знищено 115 тисяч людей, в тому числі близько 55 тисяч єврейської національності.

У роки Другої світової війни Василь Омелянович Волошин врятував тринадцять чоловік єврейської національності і чотирьох військовополонених. Василь Омелянович, який на початку війни був чотирнадцятирічним хлопчиком, згадував не без гіркоти про ті страшні події воєнного лихоліття: «Мене часто запитують, чи боявся я? Звичайно ж, було страшно! Але ми так виховані – віддавати останню крихту, не залишати після себе «чорний слід». Василь Омелянович Волошин прочитав свій вірш «Гетто», який не залишило байдужим жодного з слухачів, які перебували в залі.

Після війни Василь Омелянович Волошин закінчив художнє училище і все життя присвятив творчості. Служив у театрі, знімався в кіно, працював декоратором на кіностудії, розписував храми.

Нещодавно сім’я Волошиних була удостоєна почесного звання – «Праведник народів світу», а їх імена увічнені на Горі Пам’яті в Єрусалимі. Петро Чванов, капітан І рангу, воїн-інтернаціоналіст, письменник-мариніст, присвятив Василю Омеляновичу свою книгу «Праведник світу Василь Волошин».

Нещодавно, 20 лютого 2018 року, Василю Омеляновичу виповнилося 90 років!

 

Театральна Одеса на сторінках преси: проекти, прем’єри, рецензії на вистави, глядацькі відгуки : бібліогр. інф. / Упр. культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одес. облдержадмін. ; Одес. обл. універс. наук. б-ка ім. М. Грушевського ; від. інформації з питань культури, мистецтва та зв’язків з громадськістю ; [підгот. Г. Д. Северина ; комп’ют. набір, верстка, худож. оформ., заг. редагування О. М. Ласкевич ; відп. за вип. О. Л. Попова]. – Одеса, 2018. –

Вип. 3(23) (1 липня – 30 вересня 2018 р.). – 2018. – 12 с. ; 15х21. – 10 прим. : б.ц.

Театральна Одеса на сторінках преси Вип. 3(23) (1 липня – 30 вересня 2018 р.).

13 жовтня 2018 року о 14.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться перше заняття у межах проекту «Одеса україномовна» 2018-2019 навчального року.

Ініціатор проекту Ярослава Вітко запрошує на лекцію під назвою «Мовою. Не язиком».

За словами Я. Вітко, «на четвертому році війни з Росією українське суспільство ще досі не до кінця усвідомлює важливість гуманітарної політики держави, зокрема політики мовної».

Під час лекції ви дізнаєтесь, як і чому Російською імперією знищувалася українська мова, для чого мову забороняли й намагалися уподібнити до «язика», як маніпуляції навколо мовного питання використовувалися проросійськими політиками вже за часів незалежності, яку роль воно відіграє в інформаційній війні та чому важливо й актуально спілкуватися українською сьогодні.

Вхід вільний.

Запрошуються всі охочі.

Також запрошуємо о 12.00 до відділі персонального абонементу діточок на заняття з української мови.