/Blog Medium Image/

30 січня 2019 року о 16.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться вікізустріч в рамках Вікімарафону до 15-річчя української Вікіпедії.

Вікімарафон — це щорічна всеукраїнська акція з написання статей до Вікіпедії з нагоди її дня народження. Цього року він триває з 26 по 30 січня. Детальнішу інформацію можна знайти на сторінці Вікімарафону — http://wikimarathon.org.ua

Як і минулого року, одеська вікізустріч в рамках Вікімарафону пройде в Одеській обласній бібліотеці імені Грушевського. На зустрічі ви матимете можливість послухати лекцію про основи роботи у Вікіпедії та створити нову статтю самостійно. Якщо маєте можливість, візьміть із собою ноутбук.

Учасники заходу зможуть отримати сувеніри від ГО «Вікімедіа Україна» – регіонального відділення «Wikimedia Foundation Inc.» в Україні – за створення статті у Вікіпедії.

Вчора, 22 січня, до Дня Соборності України та ювілею проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР державними нагородами відзначили понад 50 мешканців Одеської області. Серед них: лікарі, юристи, архітектори, освітяни, діячі культури та мистецтв, багатодітні матері. Ордени та відзнаки про присвоєння почесних звань вручив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Відрадно, що серед нагороджених була і наша директор Юліана Сергіївна Амельченко, Згідно Указу Президента України №362/2018 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва» директора КУ «Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім.. М.С. Грушевського» Амельченко Ю.С. нагороджено орденом княгині Ольги ІІІ ступеню – за значний особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність.

Вітаємо щиро і зичимо усього найкращого!

29 січня 2019 року о 17.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться лекція «На Аскольдовій могилі Український цвіт»: правда і міфи про бій під Крутами» Володимира Полторака (історика) та Сергія Шаменкова (реконструктора, художника).

Організатори: КУ «Одеський обласний центр патріотичного виховання та організації дозвілля дітей та молоді» за підтримки Одеської обласної адміністрації,департаменту освіти і науки.

Фото афіші – кадр з фільму «Крути 1918».

Вхід вільний.

27 січня 2019 року о 15.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) освітній проект Intellectuarium продовжить цикл заходів, присвячених видатному письменнику, математику, логіку, філософу, англійському класику Льюїсу Керролу. Тема зустрічі – візуальне втілення чарівного, яскравого, парадоксального світу «Аліси в країні чудес» в ілюстраціях і театральних постановках.

У першій частині програми вас чекає хіт-парад посмішок Чеширського кота і конкурс краси Аліс всіх часів і народів!

На цій незвичайній лекції-показі ви дізнаєтеся:

 • хто зображував героїв «все дивніше і дивніше»?
 • як бачать Алісу сучасники і кого в Країні Чудес вважають класиком?
 • хто був реальним прототипом Потворної герцогиня і хто намалював її так впізнаваймо за сотні років до появи книги?
 • через що сварилися Льюїс Керолл і Джон Тенніел?
 • чиї малюнки надихнули радянських мультиплікаторів?

Про це дізнаєтесь від Ольги Потехіної – головного редактора порталу про мистецтво «Артхив», журналіста, викладача.

У другій частині про унікальну постановку балету «Аліса в країні чудес» Лондонського театру Ковент-Гарден (автор музики сучасний композитор Джобі Телбот) розповість музикознавець Юлія Юрчак. Юлія займається дослідженнями в області сучасного балету, закінчила одеську балетну школу, танцювала, брала участь в балетних постановках в Оперному театрі. В Одеській національній музичній академії поєднує навчання відразу за двома спеціальностями – музикознавство і композиція.

Ви дізнаєтеся:

 • що спільного у Ковент-Гарден у Лондоні, Національної Балетної трупи в Канаді і Австралійського балету;
 • як «Аліса в країні чудес» і «Аліса в Задзеркаллі» переплелися в єдиному сюжеті і чим закінчується історія;
 • які незвичайні дизайнерські знахідки використовував в сценографії балету Боб Кроулі, який ставив олімпійське шоу в Лондоні.
 • І, звичайно, ми подивимося фрагменти з балету і побачимо, як оживають улюблені персонажі!

Відзначаємо день народження Льюїса Керролла разом!

Вхід free donаtoin.

Щоб все комфортно розмістилися, будь ласка, заповніть форму реєстрації: https://goo.gl/CJjH4K

Додаткова інформація за тел. +38093 034 5999

Шановні користувачі!

Фонд бібліотеки поповнився новими виданнями. Пропонуємо ознайомитись з деякими з них.

Вітер, M. Літопис Революції Гідності / Михайло Вітер. – Львів : ЛА «Піраміда», 2017. – 296 с. : 16 с іл.

Євромайдан уже стає історією. Так вже було з багатьма визначними сторінками історії України. Тому дуже важливо зберегти і передати нащадкам правду про події, настрої, трагедії і перемоги того часу.

 

 

 

Владимирська, Г. О. Мистецтво розуміти мистецтво / Г. О. Владимирська. – Київ : Ірпінь : ВТФ «Перун», 2017. – 404с. : іл.

Книга «Мистецтво розуміти Мистецтво» – це книга-подорож світом сучасного мистецтва. Вона охоплює період від останньої третини 19 століття, до початку 21 століття. Дана книга є арт-гідом кращими музеями та галереями світу, де представлено сучасне мистецтво. Читач зможе проникнути в таємні історії геніальних художників та їх муз. Арт-гід розповість, як створювалися видатні полотна. Ця книга дасть не тільки уявлення про могутню енергетику сучасного мистецтва, а й пояснить, чому більшість картин сучасних художників коштують надзвичайних грошей. Також, у книзі розповідається не тільки про те, що представлено в постійних експозиціях, але й про шедеври, що зберігаються в запасних фондах і доступні тільки спеціалістам. Книга написана у формі доброзичливої бесіди з читачем.

 

 

Земля / К. де ла Бедуайєр, С. Паркер, Дж. Фарндон ; пер. з англ. Р. Фещенко. – Київ : КМ-БУКС, 2017. – 160 с. : іл.

Видання містить докладну інформацію про нашу планету, про процеси, що відбуваються у її надрах та на поверхні. Зокрема, читачі дізнаються, як виникла Земля, які етапи розвитку пройшла і що чекає на планету в майбутньому, проникнуть у її найнедоступніші та найзагадковіші місця.

 

 

 

Іллєнко, Ю.Г. Юрка Іллєнка доповідна Апостолові Петру. Автопортрет альтер его (себе іншого) внатурє. Роман-хараман у трьох книгах. Книга 1. Вид. 2-ге, перероб. та доп. – Тернопіль : Богдан, 2011. – 704 с.

Сюжетами цього роману вимощено брук до Раю. Або до Пекла. Проте в українському дискурсі і Пекло, і Рай — синоніми. Сюжет простий, як кувалда-вершляг, якою дроблять скелі на брук. Міркуйте самі: першою бомбою війни вибиває камінець з провінційного чумацького шляху — мале хлопча — і жбурляє наосліп у веремію гучних учт. З вишколу тих кривавих звитяг і людожерських бенкетів хлопча виходить Яничаром. Елітним Яничаром. Фатум спокушає нью-яничарина — кидає на ту саму потрощену черкаську сошу — чумацький шлях, аби остаточно зруйнувати його і не залишити про нього і гадки. Яничар раптом усвідомлює, що він є відсутнім каменем з тієї соші, яку торували віками його предки.

 

Іллєнко, Ю.Г. Межикнижжя. Юрка Іллєнка доповідна Апостолові Петру. Автопортрет альтер его екс-яничара — чернетки, фрагменти щоденників, ескізи життя і фільмів, пошуки портретування Богів і Людей наосліп. Роман-хараман у трьох книгах. Книга 2. Вид. 2-ге, перероб. та доп. – Тернопіль : Богдан, 2011. – 224 с., 192 с. іл.

 

 

 

 

Іллєнко, Ю.Г. Юрка Іллєнка доповідна Апостолові Петру. Автопортрет альтер его (себе іншого) внатурє. Роман-хараман у трьох книгах. Книга 3. Вид. 2-ге, перероб. та доп. – Тернопіль : Богдан, 2011. – 624 с.

 

 

 

 

Промови, що змінили світ / пер. з англ. В. Горбатько. – Київ : КМ-БУКС, 2019. – 328 с.

Слово – могутня зброя, результат застосування якої залежить від того, ким воно мовлене. В устах диктаторів слово нерідко ставало знаряддям для знищення цілих держав і народів, а в устах видатних постатей, які присвятили своє життя боротьбі за високі ідеали, – інструментом вивільнення людської свідомості від духовних кайданів. Зібрані у цьому виданні промови охоплюють тривалий історичний період – від часів Ісуса Христа до сьогодення. Особи, які їх виголосили, силою слова змінювали хід історії, сприяли перевороту мислення не лише пересічних людей, а й урядів і політиків світового рівня. Подані у промовах меседжі не втрачають своєї актуальності й понині.

 

 

Прохасъко, Тарас Непрості / Тарас Прохасъко. – Львів : Terra Incognita, 2018. – 184 с.

Альтернативна міфологія Карпат першої половини XX ст., розказана через історію «непростих» (так гуцули називали «земляних богів» — людей з паранормальними здібностями) письменником-мольфаром і намальована не менш магічною художницею Юлією Табенською, зачарує вас довіку у Карпатський край. Тому не «шукайте червону руту вечорами», а просто читайте «Непростих».

 

 

 

Сухушин, М.П., Палагеша В. О. Військово-патріотичне виховання молоді. Підручник. – Київ: Видавничий Дім «Слово», 2009 – 488 с.

У підручнику відображено зміст програм курсів «Основи військово-патріотичного виховання», «Організація позашкільного військово-патріотичного виховання» для студентів вищих навчальних закладів, що здобувають кваліфікацію вчителя предмету «Захист Вітчизни», заступників директорів середніх навчальних закладів з виховної роботи, вчителів предмету «Захист Вітчизни», а також для всіх, хто цікавиться методичними проблемами військово-патріотичного виховання молоді.

 

 

Генцмер, Г. Таємниці цивілізації: непоясненні дива і загадкові явища / Герберт Генцмерт, Ульріх Гелленбранд. – Харків: Vivat, 2017. –320 с.

Історія людства сповнена загадок і таємниць, розгадати які намагається вже не одне покоління дослідників. Ніхто не може пояснити, як і коли були споруджені піраміди Гізи чи Стоунхендж, досі не знайдені таємничі континенти Лемурія та Му, а також легендарна Атлантида

 

 

 

Тайсон, Н. Д. Астрофізика для тих, хто цінує час / Ніл Деграсс Тайсон ; пер. з англ. Д. Пілаша та М. Сидоренка. – Київ : КМ БУКС, 2018. – 200 с.

Яка природа простору і часу? Яке наше місце у Всесвіті? Яке місце Всесвіту в наших життях? Немає кращого провідника по цих усіх питаннях, аніж всесвітньовідомий астрофізик, популяризатор науки та автор бестселерів Ніл Деграсс Тайсон. Втім, мало хто з нас має час на споглядання зірок – тому Тайсон знайомить із ними чітко та лаконічно. Дотепний та цікавий текст поділено на невеликі порції, якими зручно підживлювати спраглий до відповідей мозок у перерві напруженого дня.

 

 

Квінн, Б. Неймовірні: П’ятнадцять жінок, які творили мистецтво та історію / Бріджит Квінн ; пер. з англ. Р. Свято. – Київ: ArtHuss, 2018. – 224 с.

Мистецький канон традиційно був «чоловічою територією». Якщо жінки й потрапляли на сторінки історій мистецтв, то радше в ролях моделей, муз, а часом іще дружин або супутниць художників. Але ж майже в усі часи існували й художниці: яскраві, талановиті, відважні, хоч і не завжди рівні серед рівних. Та нині ми знаємо про них надто мало. Бріджит Квінн прагне бодай трохи відновити справедливість. Вона не просто розповідає про улюблених жінок з історії мистецтва – разом із нами дослідниця ще раз переживає історію власних захоплень і відкриттів, заражаючи читача своїм ентузіазмом.

 

 

Козлов, Григорій. Замах на мистецтво: арт-детектив / пер. із рос. С. Ушкалова. – Київ: ArtHuss, 2018. – 336 с.

Думаєте, мистецтво святе? Аж ніяк – у ньому, як і в житті, є кров, піт, сльози та скандали. Однак історія мистецтва воліє про це мовчати, зазвичай фокусуючись на законах естетики. Ця книга – чудова спроба пролити світло на таємниці мистецтва, де діє безліч інших чинників – від політичних до фінансових.

 

 

 

 

Кушнер, М. Майбутнє архітектури. 100 дивовижних будівель / Марк Кушнер ; пер. з англ. І. О. Серебрякової. – Xарків : Віват, 2018. – 160 с.

Ця книжка кардинально змінить ваш погляд на архітектуру. Адже будівлі у формі куба з вікнами, колонами та балконами, а ще підведеними центральними комунікаціями – це позавчорашній день. Уже сьогодні у світі будують споруди найхимерніших форм і з найдивніших матеріалів (церква з паперових трубок, надувна концертна зала, павільйон, сплетений шовкопрядами, хмарочос, стіни якого поглинають вуглекислий газ). Автор розповідає про понад 100 будівель, які доводять, що новітні високі технології та нестримна фантазія архітекторів створюють комфортний простір для людства, простір, де зручно жити і творити. Таким є майбутнє архітектури.

 

 

Клімов, А. А. Славетні гетьмани України / пер. О. Є. Пилипенко. – Xарків: Віват, 2017. – 80 с. : іл.

«Славетні гетьмани України» – науково-популярне видання, присвячене змалюванню видатних керманичів Війська Запорізького. Історичні події викладені доступною мовою, оповідь супроводжується паралельною хронологією подій світової історії.

 

 

 

Улюра, Ганна. Книжка на кожен день, щоб справляти враження культурної людини. – Київ : ArtHuss, 2018. – 180 с.

 

Це навіть не роман, а план-проспект роману, з якого було написано тільки першу частину, а інші залишилися тезами й нотатками. Навряд чи існує ще одна книжка, яка виявилася б такою впливовою, не бувши навіть написаною. Зрештою, ми ж говоримо про автора, який люб’язно позичив своє ім’я, щоб назвати один із найодіозніших психічно-сексуальних розладів – садизм. «120 днів» де Сад писав 1785 року, поки відбував ув’язнення в Бастилії. Він працював над твором 37 днів, і в результаті той виглядав як манускрипт довжиною 20 метрів. 14 липня почалося повстання, Бастилію захопили — а рукопис було втрачено. Потім де Сад згадував свій відчай, бо то (визнавав) була б найкраща його книжка. Але «120 днів» знайшлися: рукопис зберігала родина тюремного наглядача, передаючи манускрипт із покоління !; покоління, а 1904-го його опублікували. Цікаво, що у ХХ столітті манускрипт кілька разів викрадали до приватних колекцій. І зараз він знову загубився.

Скотт, Ферріс Інґа / пер. з англ. Дмитра Антонюка. – Київ : Yakaboo Publishing, 2017. – 488 с.

Інґа Арвад, данська акторка й журналістка, прожила таке незвичайне й насичене життя, що, за словами сучасників, «скидалася на майже вигаданий персонаж». Її роман із майбутнім президентом США Джоном Кеннеді не був єдиною захопливою історією: перемога у конкурсі «Міс Данія» й боротьба за титул «Міс Європа, журналістика та кіно. екзотичні подорожі, інтерв’ю з Гітлером, втеча від нацистів, підозр у шпигунстві, стеження ФБР, кілька шлюбів із харизматичними, визначними чоловіками – це тільки найяскравіші епізоди з біографи, чи не на кожній сторінці якої зустрічаємо передбачення знакових жіночих образів поп-культури другої половини XX століття.

 

 

Щоткіна, К. Любомир Гузар. Хочу бути Людиною / Катерина Щоткіна. – Xарків : Віват, 2018. – 272 с.

Блаженніший Любомир Гузар майже півстоліття жив поза Україною, багато подорожував із місіями, і тепер він став прикладом – яким може бути українець, сформований в умовах вільного світу. Прийнявши управління Українською греко-католицькою церквою на тому етапі, коли її називали «регіональною», і довівши до статусу церкви для всієї країни, патріарх Гузар добровільно передав владу молодому наступнику, щоб мати ще час бути корисним державі. Стати добрим порадником за гамбурзьким рахунком. Дороговказом. Гордістю нації.

 

 

 

Запитуйте книги у відділах бібліотеки!

Про нові книги краєзнавчої тематики дізнавайтесь в рубриці «Що читати про край?» на блозі «Одесский краевед».

19 січня 2019 року виповнюється 210 років від дня народження американського письменника, поета, критика, журналіста Едгара Аллана По.

Запрошуємо читачів бібліотеки на перегляд книжково-ілюстративної виставки «Едгар По – містика, жахи, детектив», яка діє у відділі літератури іноземними мовами.

Едгар Аллан По – американський письменник-класик, людина надзвичайного таланту і драматичної долі. Основоположник жанрів інтелектуального детективу і наукової фантастики. За обсягом творчий спадок Е. По відносно невеликий. Але в його доробку в царині поезії та художньої прози багато творів, що належать до шедеврів світової літератури. Він писав про вічне й екзотичне, вдало поєднуючи фантастичне з буденним, і його твори залишаються у пам яті поколінь читачів як щось загадкове, дивовижне.

На виставці представлені найцікавіші новели письменника, а також загадкові й символічні поезії «Крук» і «Ельдорадо». Новела «Золотий жук» принесла йому славу «батька детективу». Кожен твір письменника вже 2 століття приваблює тонким гумором, напруженою інтригою, пригодами, таємницями, несподіваним фіналом.

Шановні користувачі!

23 січня о 16.00 у правовому клубі PRAVOKATOR.Oдeca за адресою: вул.. Велика Арнаутська, 61відбудеться презентація інноваційної бази правових консультацій «WikiLegalAid».

«WikiLegalAid» – відкрита безкоштовна база правових консультацій, в якій кожен знайде відповідь на питання, яке його цікавить, не звертаючись до юриста.

Під час презентації будуть висвітлюватись такі запитання:

 • Що таке «WikiLegalAid»? Історія та мета створення.
 • Хто е потенційними користувачами «WikiLegalAid»?
 • Як знайти необхідну інформацію у «WikiLegalAid»? Віртуальна екскурсія.
 • Яка користь від використання «WikiLegalAid»?

Запрошуємо КОЖНОГО взяти участь у презентації аби навчитись знаходити АКТУАЛЬНІ ВИЧЕРПНІ ПРОСТІ відповіді на правові питання.

Для взяття участі у презентації необхідно зареєструватись, зателефонувавши за номером телефону: 0639607912 (Анастасія Арцимович, працівниця правового клубу PRAVOKATOR.Ofleca)

26 січня 2019 року о 16.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться чергова зустріч у межах освітнього проекту «Intellectuarium» з циклу науково-популярних лекцій «ШрьодингерФест / ШрёдингерФест» – лекція «Художник та його кіт» Влада Маслова.

…Гарний художник повинен мати музу, а геніальний … ще й котик на додачу! А краще – декілька 🙂 Не вірите? Приходьте на нашу зустріч і дізнайтеся …

 • хто з художників кинувся під автобус, щоб врятувати кота, а в лікарні насамперед поцікавився станом тварини;
 • на чиєї літографії виявлено відбиток котячої лапки;
 • хто годував всіх навколишніх кішок, писав їх портрети і міняв твори на їжу;
 • хто тримав вдома безхвостих котів заради економії.

Про це та багато іншого розповість журналіст, перекладач, автор інтернет-видання «Артхив» Влад Маслов.

Зустріч відбудеться в рамках благодійного науково-популярного циклу Шрьодингерфест. Всі зібрані кошти, за традицією, передамо на допомогу котиків – підопічним волонтерського проекту «Котяче царство».

Вхід free donation.

Кількість місць обмежена! Просимо вас зареєструватися за посиланням: https://goo.gl/sTw1u2

Довідки за тел. + 38 093 034-59-99.

Пенсіонери Приморського району, що отримують соціально-педагогічну послугу «Університет третього віку», вважають напрямок «Українська платформа багатонаціональної Одещини» найбільш актуальним. Слухачі вчать українську мову, спілкуються з носіями мови, а також пишуть творчі роботи. На цей раз тема твору спонукала через життєпис Марії Приймаченко, тлумачення її чудово-фантастичних розмальовок побачити своє оточення, покращити довкілля та екологію особистого світу, а також відчути в собі майстриню.

 

Деякі факти з життя Марії Приймаченко:

 • Марія народилася 12 січня 1909 року на Поліссі, у селі Болотня на Київщині; у дев’ять років  захворіла на поліомеліт;
 • мала і янголів-охоронців й знакових особистостей у своєму житті: журналіст Григорій Мєстечкін уперше привернув увагу до талановитої мисткіні;
 • на думку іспанського художника Пабло Пікассо, який у 1937 році побачив картини Марії Приймаченко на міжнародній виставці у Парижі, якби вона мешкала у Франції, то її слава була б більш гучна, ніж його. Шанувальниками її таланту були письменники М.Бажан, П.Тичина, М.Стельмах, М.Вінграновський; художниця Т.Яблонська,  співак Д.Гнатюк, режисер С.Параджанов та багато інших;
 • скандал із фінською фірмою «Марімекко» спіткав новій хвилі популярності Марії Приймаченко, відкрив її творчість світові: ліс з картини Приймаченко «Щур у дорозі» випадково впізнали, а фіни визнаючи факт плагіату відчули теплоту та відвертість української художниці стилю Art Naif.

 

Деякі особливості творчого почерку Марії Приймаченко:

 • малювала гуашшю або аквареллю на ватмані;
 • усі її картини мають заповнене тло кольором та деталями;
 • зображення звірів створюють нові метафори-посилання;
 • звірі олюдненні: носять вбрання як у людей, їхні очі подібні людським; гіперболізація подій – це особливий спосіб передання реалістичності фантастичного;
 • супровід картин підписами-промовками під її живописними сюжетами.

 

Промовки  Марії Приймаченко:

 • «Лежень ліг під яблунею, щоб яблуко саме упало в рот, а воно його в лоб»;
 • «Я гусей пасу. Чую – «чигирк», це крокодил під сороку. Дивлюсь – верба схилилась, на вербі крокодил. А біля крокодила – мартишка, жінка його. Він – у нірку, вона – на вербі. Отак, коли за звіра заміж підеш – у нього – своє, а в тебе – своє»;
 • «Кобра як устане, то і небо достане, а до Сонця достать – треба кобрів п’ять» (за міфом, змія перетворилася на райдугу і з’єднала небо із землею);
 • «Три буслики у горосі живуть у нас і досі…»;
 • «Сорока каже: «чі-чі-чі», Ой де ж нам спати? – На печі; Що ж нам пити? – Горілочку, Бо приїхали по дівочку»;
 • «Журяться рябушки: А вже скоро зима, А в нас хати нема. Обізвався зайчик –А я зими не боюся, У снігу сховаюся»;
 • «Куріпочки пляшуть і хліб пашуть»;
 • «Ворон дві баби мав – обох обнімав»;
 • «Веснянки-роговички – веселії птички».

 

Пенсіонери у творчих роботах поділились враженнями:

Ільяшенко Лариса Анатоліївна: Сьогодні ми зібралися, щоб відзначити 110-річчя від дня народження великого майстра українського декоративного малярства. Марія Овксентіївна народилася 12 січня1909 року у селі Болотня Київської області. Їй довелось закінчити тільки чотири класи місцевої школи. Багатий вплив на неї здійснила її бабуся, відома писанкарка. Зрозуміло, що майстриня є самородком й «людиною на радість іншим».

Задорожна Галина Миколаївна: На мою думку, Марія Приймаченко – це людина, як кажуть в народі, поцілована Богом. Вона, не маючи спеціальної освіти, змогла творити справжні шедеври. Її особиста думка, що освіта може вплинути негативно на Божій дар, має сенс й звичайно справедлива. І те що майстриня могла створювати шедеври різної техніки й тематики говорить про її позитивну енергетику та жагу до життя, хоч її життя не можна назвати легким.

Бабаєва Людмила Сергіївна: Марія Приймаченко народилася в простій українській сім’ї. Природа її нагородила безмежним талантом. Вона була душею дуже близька до природи та мала велике бажання малювати. Її роботи дуже яскраві, насичені багатою кількістю кольорів. Мальовки майстрині виконані у техніці примітивізму й схожі на звичайні дитячі малюнки. Вони дуже подобалися не тільки спеціалістам, але й головне  простим людям. Скромна й невимоглива людина, Марія Приймаченко, своєму таланту не надавала значимості, за що її ще більше любили люди.

Дразніна Валентина Сергіївна: Марія Приймаченкоукраїнська художниця-майстриня, яка є гордістю України. Ми, українці, маємо пишатися тім, що з нами поруч живуть талановиті люди, яких знають далеко за межами України. Велике розмаїття розмальовок Марії Приймаченко відкрило майстриню з суто українським характером.

 

Автор Марія Фетісова. Фото Ірини Бабій та Олени Д`якової.

 

19 січня 2019 року о 16.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться зустріч з приголомшливим співрозмовником Олександром Пустовітом (м. Київ) – кандидатом фізико-математичних наук, пушкіністом, музикантом, дослідником і пропагандистом класичного мистецтва.

Ця зустріч відкриває цикл заходів проекту Intellectuarium, присвячених видатному письменнику, математику, логіку, філософу, самому цитованому (після Шекспіра) англійському класику Льюїсу Керролу.

Ми приготували для вас дуже вишукане інтелектуальне бенкет, в якому переплітаються парадокси, загадки, сенс і нісенітниця, абсурд і нонсенс, логіка і геометрія, поезія і гра … Разом ми постараємося заглянути в таємничий задзеркальний світ винахідливого фантазера і суворого математика Льюїса Керролла і зрозуміти – що є сенс?

Про лектора. Олександр Віталійович Пустовіт – професор кафедри філософії Міжрегіональної Академії Управління Персоналом (МАУП), автор підручників «Історія європейської культури», «Етика і естетика. Спадщина Заходу. Історія краси і добра», «Введення в логіку» і монографії «Пушкін і західноєвропейська філософська традиція». З 1996 по 2006 рік викладав у Київській консерваторії.

Участь у заході за попередньою реєстрацією: https://goo.gl/4c6q6j

Довідки за тел. +38093 034 59 99