У літописному зведенні, складеному в Києві в кінці ХІ – на початку ХП століть і відомому нам – людям ХХ1 століття – як «Повість минулих літ», Нестор Літописець писав «Велика-бо користь буває чоловікові від науки книжної, бо книги вказують і навчають нас, як іти шляхом покаяння, і мудрість, і стриманість здобуваємо із слів книжних».

У 1995 році Генеральна конференція ЮНЕСКО на своїй 28-й сесії проголосила резолюцію про визначення щорічно 23 квітня Всесвітнім днем книги і авторського права. Цей День обраний на честь трьох геніїв світової літератури – Вільяма Шекспіра, Мігеля де Сервантеса та Інка Гарсіласо де Веги. На обрання дати святкування вплинула і традиція, що існує у Каталонії, де 23 квітня на день святого Юрія, кожному дарують троянду за куплену книгу.

В цей день ми – мешканці 190 країн, що приєднались до свята – віддаємо данину поваги книгам і авторам, закликаючи всіх захопитись читанням книги і поважати величний внесок тих, хто сприяв та сприяє прогресу людства, життєвості цивілізації та розбігу знань.

Кожного року обирається і Всесвітня столиця книги. У 2019 – це місто Шарджа Об’єднаних Арабських Еміратів, обране за інноваційний та інклюзивний характер діяльності щодо книги і читання.

Це свято кожного з нас – видавця та автора, перекладача та дизайнера, редактора та читача 🙂 Усіх, хто не уявляє свого життя без книги – працівників бібліотек, книгарень, друкарень, видавництв..

Як же ми, бібліотекарі обласної бібліотеки імені Михайла Грушевського, відзначимо цей день? Ми підготували виставку книг з наших фондів і розподілили їх за тематичними блоками: «Рідкісні видання» (ХУШ-Х1Х століття), «Старовинні українські книжки» (Х1Х – ХХ століття), «Сучасні українські книжки» (2016-2019 роки), «Книги мовами світу»(Х1Х – ХХ1 століття).

Виставка експонується 23-24 квітня в читальній залі на 2-му поверсі. Запрошуємо усіх полюбуватись нашими раритетами і зробити селфі на пам’ять.