У 1983 році, за пропозицією Асамблеї Міжнародної ради з питань охорони пам’яток та визначних місць, Центр культурної спадщини ЮНЕСКО оголосив 18 квітня Міжнародним днем пам’яток та визначних місць. Мета цього свята – ще раз нагадати світовому суспільству про різноманіття культурної спадщини створеної зусиллями багатьох народів за всю історію людства, її вразливість та необхідність збереження для майбутніх поколінь.

Запрошуємо вас в літературну мандрівку «Китай – країна стародавньої культури». Це велика країна з багатою історією і найбільшим у світі населенням. Це світ нових вражень та емоцій. Це країна контрастів –  великі міста з їх гучнім життям поєднуються з селами, загубленими в горах. Чудова тропічна природа Південного Китаю контрастує з гірським ландшафтом Тибету.

Культурна спадщина Китаю – одна з найбільших у світі. Всесвітньо відомими є Велика китайська стіна, імператорські палаци, парки, мавзолеї. А відома у світі археологічна пам’ятка з Китаю – теракотова армія імператора Цинь Ши-Хуанді  –  увійшла в перелік всесвітнього надбання ЮНЕСКО.

Китай є справжньою скарбницею світової культури: тут розвивалися мистецтва та ремесла, література і медицина. «Золотою добою» китайської філософії є період VI-III століть до нашої ери. У цей час виникли конфуціанство, даосизм, моізм, легізм, школа натурфілософів і Школа імен.

Ця дивовижна країна подарувала світу фарфор і порох, шовк і папір, чай і компас, гімнастику цігун і секрети фен-шуй, бойові мистецтва кунг фу і ушу, вишукану давню поезію і гармонійну архітектуру. З цим вас можуть познайомити чудові книги відомих вчених–китаєзнавців: «Історія Китаю» Чарлза Патрика Фіцджеральда, «Древній Китай», «Історія культури Китаю» Марини Євгенівни Кравцової, «Китай у нові та новітні часи» Іраіди Миколаївни Сергійчук…