13 січня 2019 року о 16.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудуться чергові лекції у форматі More Knowledge молодих вчених і любителів науки в рамках проекту 15х4 Od – «Голод Методи суспільних наук».

More Knowledge – це формат довгих часових лекцій від 15х4 Talks

Після численних свят і щедрих застіль спікери проекту «15 х4» розкажуть про … голод. Ви напевно чули про те, що голодувати корисно. У нас буде цілих 45 хвилин, щоб поглянути на почуття голоду по-новому, дізнатися про його несподівані ефекти та переваги. Чи можна вижити, голодуючи протягом року? Кому, як довго і як часто можна голодувати? Чи корисно відмовлятися від сніданку? Про це та багато іншого розповість в лекції про голод Вероніки Пісковацької.

Кращі вчені світу мріяли про те, щоб науки про суспільство стали такими ж точними, як математика. Це б спростило управління і полегшило життя. Але так сталося, що людство, вивчаючи саме себе, часто залишається упередженим і справедливо сумнівається в своїх висновках. За останні два століття науки про суспільство намагалися ввібрати в себе все можливе з природничих і точних наук. Вони були цілком самодостатніми, але прагнення до досконалості змушувало йти далі, покращуючи власні методи і переймаючи кращі досягнення інших наук.

За допомогою чого можна продуктивно вивчати минуле і сьогодення суспільства?

Чи можуть вчені говорити про політику або релігії?

А що щодо передбачення майбутнього існуючих колективів? На ці та інші питання відповість історик Владислав Водько в лекції про методи суспільних наук

Вхід вільний.