У XX столітті українська поезія досягла світових вершин. І в цьому значна заслуга людини-легенди Олега Ольжича, 110-річчя від дня народження якого відзначається 8 липня 2017 року.

Про творчість Ольжича можна сказати, що це поезія високої культури, що вимагає від читача певної ерудиції, знання історії, філософії, мистецтва.

Творча спадщина Олега Ольжича кількісно невелика, але значима своїм духовним зарядом, вона характеризується великим діапазоном тем і сюжетів, починаючи від доісторичних часів і закінчуючи сучасністю. Феномен цієї людини, поета і вченого слід розглядати лише в сукупності, у тісному зв’язку життя і творчості з його трагічною смертю.

Можна по-різному ставитися до творчості Ольжича, але кожна чесна людина низько схилить голову над жертвою, яку приніс цей талановитий поет і вчений на вівтар своєї Батьківщини. Про смерть таких борців сказав болгарський поет Христо Ботев: «Кто за свободу життя віддав — той не вмирає».

Сьогодні в Україні виходять книги з творами Олега Ольжича, поставлений біографічний фільм «Я камінь з Божої пращі», його ім’ям названо одну з київських вулиць. Ця видатна і трагічна постать заслуговує і увічнення його пам’яті меморіальною дошкою в Целенбау, де Ольжич був замучений. Інші народи вшанували своїх мучеників, повинні це зробити і українці.

До пам’ятної дати співробітниками відділу періодичних видань підготовлено віртуальну виставку «Поет національного героїзму: до 110-річчя від дня народження Олега Ольжича».